Lateks Sertifikaları

qul sertifika

Sertifikalar;


Yatağınızın çevre dostu olup olmadığı konusunda endişeleriniz varsa, aşağıdaki üçüncü taraf sertifikaları ile desteklenen bir yatak satın almayı düşünün.

Ürünlerimiz, uluslararası akredite laboratuvarlar tarafından Oeko-Tex® Standard 100’e göre titizlikle sertifikalandırılmıştır ve tamamı %100 İtalyan’dır. Yüksek kaliteleri sayesinde özellikleri, bitmiş ürünleri son derece deforme olmayan, hijyenik ve hipoalerjenik hale getirir.

Markamızın kalitesi ve özellikleri artık dünya çapında tanındı. Bu nedenle, değerimizi resmi olarak doğrulamak için sertifikasyonun zamanı gelmişti.


QUL-Sertifika

%100 doğal Evet kesinlikle. QUL sertifikalı doğal lateks yataklar, hiçbir şekilde sentetik lateks içermez.

Lateks yataklar, doğal kauçuk lateks veya sentetik kauçuk lateksten yapılabilir.

Doğal lateks, Havea Brasiliensis kauçuk ağacından, kabuğu kazınarak ve ağacı ‘sağarak’ hasat edilir.

Sentetik lateks (Stiren Bütadien Kauçuk (SBR)) temel olarak yağdan yapılır. Doğal lateksin insan yapımı bir kopyası. Doğal ve sentetik lateks kombinasyonuna ‘karışımlı lateks’ denir. Ne yazık ki, tescilli bir anlayış olmadığı için ‘doğal lateks’ olarak da adlandırılabilir. “Organik” veya “eko”dan farklı olarak, “doğal” terimi kanunla korunmaz. Herhangi bir doğal ve sentetik lateks karışımı = harmanlanmış lateks ‘doğal lateks’ olarak adlandırılabilir. Sentetik lateks ilavesi alışılagelmiştir çünkü çevresel etkilere pek maruz kalmaz ve bu nedenle köpürme sırasında her zaman hesaplanabilir davranır. QUL sertifikalı yatak üreticileri gibi uzmanlar, bitkiden elde edilen daha hassas lateksi işleyebilir ve herhangi bir sentetik lateks eklemez. QUL- Naturlatex yataklar, derneğe göre, yalnızca doğal lateksten oluşur. QUL doğal lateks yataklarda %100 doğal lateks işlenir. Yani bu gerçek doğal lateks – hiçbir sentetik ikame eklenmemiş.

Lateks yatak üretiminde her zaman olduğu gibi, doğal lateksin işlenmesinde de yardımcı maddeler kullanılır, aksi takdirde lateks sıvı kalır ve köpüğe dönüştürülemez. Bu çare (kükürt) yanlışlıkla kimya olarak adlandırılır, ancak doğal kökenlidir. Ancak “doğa” otomatik olarak “zararsız” veya “güvenli” anlamına gelmediğinden, QUL’un sıkı kontrolleri vulkanizasyon sırasında ortaya çıkan kükürt bileşiklerini de içerir.

eko-Enstitü


Eco-INSTITUT sertifikalı ürünler formaldehit, ağır metaller, toksik alev geciktiriciler ve diğer kirleticiler gibi uçucu organik bileşikler (VOC’ler) için test edilir. Bu etiket, bir ürünün çok az emisyon düzeyine sahip olduğunu veya hiç olmadığını ve evde kullanım için güvenli olduğunu onaylar.


OEKO-TEX Standardı 100


OEKO-TEX Standard 100 sertifikalı ürünler, sert kimyasallar içermediklerini doğrulamak için 100’ün üzerinde test parametresinden geçer. Standart, düzenlemeye tabi olmayan azo boya, nikel, GDO’lar ve daha fazlası için tekstil ürünlerinin her santimini test eder. Tekstil ürünleri ayrıca kanunen zararlı olmayan ancak insan sağlığına zarar veren maddeler açısından da test edilmektedir.

2 thoughts on “Lateks Sertifikaları”

  1. Geri bildirim: Lateks Yatak Özellikleri 6 Ana Özelllik - Doğal Lateks Yatak

  2. Geri bildirim: Doğal Lateks Nedir? 0 Doğal ve Sentetik Lateks Farkı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir